Opis ćwiczeń

Wybierz poniżej ćwiczenia, które Cię interesują, a dowiesz się coś więcej:

ZUMBA

ZUMBA dla Dzieci

Body Shape

PBU – pośladki, brzuch, uda

TBC

Zdrowy Kręgosłup

Zajęcia dla Kobiet w Ciąży


………………………………………………..

ZUMBA

ZUMBA – to fuzja tańca i aerobiku zainspirowana latynoskimi rytmami. Jest to innowacyjny system fitness kształtujący sylwetkę, poprawiający kondycję, wyzwalający potężne dawki pozytywnej energii. ZUMBA, to połączenie prostych kroków tanecznych, świetnych kombinacji ruchów i rytmów latynoskich oraz międzynarodowych, tj. merengue, salsa, cumbia, reggae ton, flamenco, samba, taniec brzucha, cha-cha-cha, rumba, twist i wiele innych, które wraz z energetyczną muzyką porywają do zabawy. Atmosfery panującej na zajęciach nie da się opisać, trzeba spróbować i poczuć to na własnej skórze. ZUMBA jest przeznaczona dla wszystkich nie zależnie od wieku, płci, zdolności ruchowych lub doświadczenia w tańcu lub fitnessie, gdyż łatwo ją dostosować do indywidualnych potrzeb i możliwości.

Do początku strony

………………………………………………..

ZUMBA dla Dzieci

Zumba dla Dzieci od 6 do 11 lat :)
Zajęcia w sam raz na jesienne popołudnia.
Zumba dla Dzieci w dynamiczny sposób wprowadza dzieci i młodzież w świat fitnessu, promuje zdrowy styl życia. Proste choreografie i motywująca latynoska muzyka stwarzają atmosferę pełną entuzjazmu
i porywają do zabawy.W trakcie tańca dzieci ćwiczą nie tylko mięśnie, ale też koordynację ruchów, pracę w zespole, a przede wszystkim miło i aktywnie spędzą czas!

Cena karnetu 1x/tyg (4 wejścia) 115 zł – bez opłaty członkowskiej!

Rodzić może barć udział w zajęciach wraz z dzieckiem w cenie jednego karnetu – wsparcie rodziców jest ważne, dlatego przewidujemy taką możliwość :)

Zapraszamy do zapisania się już dziś .

Do początku strony

………………………………………………..

Body Shape

Body shape to trening, który składa się z ćwiczeń wzmacniających kompleksowo całe ciało.
Zajęcia pozwalają ujędrnić i wyrzeźbić ciało, wzmocnić mięśnie bez niepotrzebnego ich powiększania czy pogrubiania. Zajęcia te kierowane są do osób o różnym poziomie zaawansowania.
Ta forma aktywności fizycznej to świetny sposób na spalanie tłuszczu i poprawę kondycji. Regularnie wykonywane ćwiczenia body sculp pozwolą zrzucić zbędne kilogramy i cieszyć się zgrabną sylwetką.

Do początku strony

………………………………………………..

PBU – Jędrne pośladki, Płaski brzuszek, Szczupłe uda

(Abdominal, buttocks, thighs) – są to zajęcia wzmacniające, wysmuklające i ujędrniające dolną partię ciała (brzuch, pośladki, uda). Jeśli marzysz o zgrabnych pięknych nogach i płaskim brzuszku to ćwiczenia dla Ciebie.

Do początku strony

………………………………………………..

TBC – „Twoje Boskie Ciało”

Skrót ten oznacza „total body conditioning”, czyli modelowanie całego ciała. Zajęcia te cieszą się wielkim powodzeniem zarówno wśród początkujących, jak i zapalonych sportowców.

Co to jest?

TBC to zajęcia typu dwa w jednym – łączą ćwiczenia przyśpieszające oddech i puls ze wzmacniającymi. Sekwencje ćwiczeń dobrane są przez instruktora, który dba, by uruchomić zarówno górne, jak i dolne partie ciała. Zajęcia prowadzone są przy rytmicznej muzyce. Trening zaczyna się od rozgrzewki trwającej około 10 minut, którą składa się z prostych kroków, które będzie w stanie powtórzyć każdy. Po niej następuje część wzmacniająca, czyli ćwiczenia na ręce, nogi, pośladki i brzuch. Do treningu używane są rozmaite sprzęty: hantle, tubingi (guma z rączką), obciążenia na nogi (tzw. „zajączki”), step czy coraz popularniejsze piłki.

Dla kogo?

To zajęcia dla wszystkich, zwłaszcza tych, którzy unikają sal fitness, bojąc się, że nie poradzą sobie kondycyjnie. Debiutant może zacząć trening bez ciężarków, a kiedy wzmocni formę, sięgnąć po hantle albo zwiększyć ich wagę. Nie ma podziału na zajęcia dla zaawansowanych i początkujących, więc w każdym momencie można dołączyć do grupy. Ograniczeń wiekowych nie ma. Jeśli jednak coś ci dolega, poproś instruktora o mniej forsujący zestaw fitness. Ci, którzy mają problemy z kręgosłupem, mogą wykonywać wszystkie ćwiczenia, np. siedząc na piłce rehabilitacyjnej. Dzięki ćwiczeniom skóra jest lepiej ukrwiona i napięta, dlatego ćwiczenia pomagają walczyć z rozstępami i cellulitem. TBC jest optymalne dla kobiet, które chcą wrócić do formy po porodzie.

Co dają ćwiczenia?

Dwie składowe TBC dają dwa rezultaty: wzmocnienie mięśni i ogólnej kondycji oraz utratę tkanki tłuszczowej i poprawę wydolności tlenowej. Staniesz się silniejsza i sprawniejsza, a już po kilkunastu treningach, żeby porządnie się zmęczyć, będziesz musiała zastosować większe obciążenie. Warto wówczas spróbować sił w innych formach fitness, bardziej skomplikowanych choreograficznie. Zajęcia TBC powodują rozciągnięcie mięśni, w efekcie wysmuklenie całej sylwetki. Ale podstawą sukcesu jest cykliczność.

Do początku strony

………………………………………………..

“ZDROWY KRĘGOSŁUP”

Zdrowy kręgosłup – Ćwiczenia na bazie Pilatesu wzmacniają głębokie partie mięśniowe pleców. Sprzymierzeńcem w walce z bólem kręgosłupa są ćwiczenia z wykorzystaniem piłek rehabilitacyjnych (dużych- fit ball, małych- easy ball). Zajęcia specjalistyczne mające charakter zarówno profilaktyczny jak i terapeutyczny w zakresie bólu pleców i skrzywień kręgosłupa.

Do początku strony

………………………………………………..

Zajęcia dla Kobiet w Ciąży


Na zajęcia zapraszamy kobiety w II i III trymestrze, których ciąża przebiega w sposób prawidłowy, fizjologiczny i jest potwierdzona konsultacją od lekarza.

Program zajęć prowadzony w kameralnych, kilkuosobowych grupach obejmuje prace nad:
- technikami oddychania
- mięśniami biorącymi aktywny udział‚ podczas porodu (mięśnie Kegla)
- partiami mięśni rąk, grzbietu, klatki piersiowej, nóg, pośladków

Zestaw ćwiczeń wzmacniających o średnim poziomie intensywności poprzedzonych krótką rozgrzewką a na koniec relaksacyjny stretching.

Wykorzystywany sprzęt:
- piłki fitball, maty, ciężarki 0,5-1kg.
- czas zajęć 60 minut.

Aktywność kobiet w okresie ciąży korzystnie wpływa na samopoczucie, przynosi ulgę
dla kręgosłupa oraz pomaga zmniejszyć dolegliwości związane z żylakami, opuchnięciami czy drętwieniem nóg.

Do początku strony